جنس تمامی ایمپلنت‌ ها در همه جای دنیا تیتانیوم است. دلیل آن هم سازگاری این عنصر با بافت سلول‌های بدن است. اما اختلاف در نوع ایمپلنت‌هایی که هر پزشک توصیه می‌کند و اختلاف در هزینه‌های آن‌ها، به شرکت‌های تولید‌کنندۀ آن ایمپلنت‌ بستگی دارد.

در دندانپزشکی هم مانند سایر علوم پزشکی اصول تئوریک ثابت است، ولی تکنیک‌ها و متریال‌ها هر روز دستخوش تغییراتی می‌شوند که دندان‌پزشک را به‌سوی روش‌هایی برای درمان‌های ایدئال سوق می‌دهد.

اگر بخواهیم قیاسی عامیانه انجام دهیم، شرای تولید‌کنندۀ ایمپلنت مانند تولید‌کنندگان خودرو هستند. یعنی نوع جنس تولیدی آن‌هاست که با هم فرق می‌کند. مثل فرقی که بین تولید Hyundai و BMW است.

هر دو از کمپانی‌های مطرح و به‌نام هستند؛ ولی از لحاظ کیفیت قطعات با هم فرق می‌کنند. در ایمپلنت‌ ها هم همین قانون صدق می‌کند. اجناس ضعیف و اجناس قوی با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود است.

هر روز هم ایمپلنت‌های جدیدی وارد بازار می‌شوند که ممکن است از لحاظ ساختاری ایدئال باشند، اما سال‌ها طول می‌کشد تا جواب خود را پس دهند. شرکت‌های بزرگ و به‌نامی از کشورهای مختلف در تولید ایمپلنت فعالیت دارند که بسته به نوع کیفیت و خدمات پشتیبانی، به بزرگ‌ترین شرکت‌های تهیه و توزیع ایمپلنت تبدیل شده‌اند. زیرا در طی زمان متخصصان و استادان آن‌ها را برای افراد مختلف استفاده کرده‌اند و بر طبق اصول ایدئال پزشکی، شاهد قدرت آن‌ها در پیوند و ماندگاری آن‌ها در درازمدت بوده‌اند.

نیز شایان ذکر است که درصورت شکست و پس‌زدن پیوند، ایمپلنت توسط متخصص شما خارج می‌شود و به شرکت ارسال می‌گردد تا ایمپلنت جدیدی به شما تحویل داده شود.

گرچه که ضرروت استفاده از ایمپلنت برای بسیاری از مردم واضح است اما گاهاً دیده می‌شود که پس از دریافت اطلاعات بیشتر درباره تفاوت‌ ایمپلنت‌ها، برخی از افراد بین ایمپلنت‌ها و روکش‌های به‌هم متصل‌شده و بریج‌ها سوال می‌پرسند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *