بررسی روش های جایگزین ایمپلنت دندان

روش های بسیاری برای جایگزینی ایمپلنت دندان هستند اما هیچ یک از آنها نمی تواند وظایفی که ایمپلنت دندان انجام میدهد را به طور کامل پوشش دهند. در صورتی که می خواهید بدانید چرا بعد از کشیدن دندان باید ایمپلنت کنید بهتر است تفاوت روش های جایگزین ایمپلنت دندان را به طور کامل بدانید. روش های جایگزین کردن دندان های از دست رفته به جز ایمپلنت دندان عبارتند از:
۱٫ بریج
۲٫ دندان مصنوعی جزئی
۳٫ دندان مصنوعی کامل
بریج یک تاج دندان مصنوعی میباشد که به دو دندان اطراف آن دندانی که از دست رفته متصل میگردد. برای کار گذاشتن بریج باید دندانهای مجاور دندان از دست رفته تراشیده شوند و به عنوان پایه مورد استفاده قرار گیرند. همچنین بریچ نمی‌تواند از تحلیل استخوان ناحیه ای که دندان خود را کشیده اید جلوگیری کند.
دندان مصنوعی جزئی چند پروتز دندان مصنوعی است که اغلب به جای دو یا سه دندانی که کنار هم کشیده شده باشند؛ قرار می گیرد. هرچند دندان مصنوعی جزئی می‌تواند ظاهر دندان های شما را طبیعی نشان دهد اما شرایط نگهداری آن بسیار مشکل است چون باید هر شب آنها را از دهان خارج کرده و تمیز کنید و همچنین چون اتصال آن به طور کامل با لثه و استخوان فک برقرار نمی‌شود و فقط به صورت یک دندان مصنوعی روی لثه قرار میگیرد؛ هنگام جویدن یا گاهی اوقات هنگام حرف زدن از دهان بیرون می افتد. در این روش نیز تحلیل استخوان در ناحیه ای که دندانها را کشیده اید اتفاق می افتد و پس از مدتی ساختار چهره شما تغییر خواهد کرد.
دندان مصنوعی کامل یک ست کامل از دندان های مصنوعی میباشد که در قوس کامل فک پایین یا فک بالا قرار می گیرد. این نوع دندان مصنوعی نیز باید شبها از دهان خارج شود و پاکسازی گردد. همچنین چون هیچ گونه پایه برای حفظ و نگهداری این دندانها در دهان وجود ندارد مدام جابجا می شوند و بیمار زمان جویدن یا صحبت کردن با آنها راحت نیست. همچنین استخوان ‌فک به تدریج تحلیل پیدا کرده و ساختار چهره کاملا به هم می‌ریزد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *