مهمترین مشکلات پس از ایمپلنت چیست؟

شاید پس از ایمپلنت مشکلاتی برای سلامتی  شما به وجود بیاید که در ادامه درمان های آن ها و زمان مراجعه به پزشک را توصیح خواهیم داد.

خون‌مردگی پس از کاشت ایمپلنت

در اثر خون‌مردگی زیر بافت‌ها شاید کبودی‌هایی به رنگ سیاه، سبز، آبی یا زرد ببینید. این موضوع یک اتفاق رایج است که دو تا سه روز بعد از جراحی دیده می‌شود. ۳۶ ساعت پس از جراحی، استفاده از گرما می‌تواند به کاهش و ناپدید شدن این خون‌مردگی کمک نماید.


لبه‌های تیز بعد از ایمپلنت

در صورتی که بعد از جراحی چیزی تیز و سخت در ناحیه‌ی جراحی احساس می‌کنید، در حقیقت دارید تیغه‌های استخوانی را حس می‌کنید که از دندان‌ها محافظت می‌کرده‌اند. این خرده‌ها و بقایای استخوانی ممکن است در هفته‌ی بعدی خود به خود از بین بروند، ولی در صورتی که احساس ناراحتی می‌کنید به دندانپزشک مراجعه فرمایید.


خشکی لب‌ها پسبعد از ایمپلنت

در صورتی که گوشه‌های دهان شما خیلی کشیده شود، احتمال خشکی و ترک خوردن وجود دارد. پس لب‌ها و دور دهانتان را با پماد یا روغنی مانند وازلین مرطوب و چرب نگه دارید.


خشکی گلو پس از کاشت ایمپلنت

این بحث پس از جراحی‌های مربوط به دهان، غیر عادی نیست. عضلات متورم شده‌اند و ممکن است بلعیدن را دردناک کنند. دو تا سه روز بعد این مشکل خودبه‌خود برطرف می‌شود.


جابه‌جایی عضلات فک  بعد از ایمپلنت

تا چند روز پس از جراحی این موضوع می‌تواند در باز کردن دهان برایتان مشکل ایجاد کند. البته یک اتفاق معمولی بعد از جراحی می باشد که یک هفته بعد برطرف می‌شود. کشش این عضلات می‌تواند به حل هر چه سریع‌تر این مشکل کمک نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *