بررسی دوام و ماندگاری ایمپلنت دندان

در صورت انجام موارد گفته شده توسط پزشک و رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان، می‌توان انتظار داشت که ایمپلنت دندان تا بیشتر از ۲۵ سال و حتی آخر عمر هم بدون هیچ مشکلی مورداستفاده قرار بگیرد.

در حقیقت بیشتر مشکلات ناشی از ایمپلنت که در کمتر از ۱٪ بیماران رخ می‌دهد، در روز‌ها و ماه‌های اولیه پس از ایمپلنت نمایان می‌شود. عدم جویدن و اعمال فشار بر دندان ایمپلنت شده در سه هفته اول پس از عمل، شستشوی مداوم دهان با استفاده از دهان‌شویه و مصرف دقیق آنتی‌بیوتیک‌های تجویزشده می‌تواند خطرات ناشی از ایمپلنت را به صفر برساند.

موضوعی که باید در نظر گرفته شود این است که درست مثل دندان‌های طبیعی انسان، ایمپلنت نیز نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت دارد. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، عمر ایمپلنت‌های دندانی را کاهش خواهد داد.

شانس موفقیت بالا و خطرات کم

ایمپلنت دندان هرچند نیاز به مراقبت و معاینه دوره‌ای دارد، اما از کم‌خطرترین روش‌های درمانی دهان و دندان به‌حساب می‌آید. خطرات بسیار پایین در درازمدت و شانس موفقیت بیش از ۹۹٪، از جمله دلایلی است که ایمپلنت را می‌توان به‌عنوان بهترین گزینه درمانی در کاندیدا‌های مناسب این درمان در نظر گرفت.

چه در سطح بین‌المللی و چه در کشور ما، عمل‌های موفق ایمپلنت با عمری بیش از ۲۰ سال موجود است که نشان از شانس بالای موفقیت و خطرات ناچیز ناشی از عمل ایمپلنت دارد. عملی که در نگاه اول ممکن است گران و زمان‌بر به نظر برسد، اما در بلندمدت از هزینه‌های دائمی درمانی جلوگیری خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *