بعد از جرم گیری دندان چیزی نخوریم؟

همانگونه که گفتیم افراد بسیاری جرم گیری دندان را انجام می دهند. روزی که عمل جرم گیری دندان انجام می شود، شاید لثه ی فرد با خونریزی همراه باشد. در صورتی که چنین اتفاقی افتاد اصلا نگران نباشید. فقط در صورتی که خونریزی شدید بود باید به متخصص دندانپزشکی مراجعه فرمایید. برای بهبود و آرام گرفتن لثه، باید از آب نمک استفاده کنید.
زمانی که افراد جرم گیری دندان را انجام می دهند دندان های آن ها ممکن است به سرما و گرما حساسیت نشان دهد. برای رفع این مشکل تا وقتی دندان ها حساس هستند توصیه می شود از خمیر دندان ضد حساسیت استفاده شود. همچنین از خوردن مواد غذایی محرک را تا چند روز اول بعد از جرم گیری، پرهیز کنید. این مواد محرک می تواند شامل ادویه جات، فلفل و … باشد.
خوردن مواد غذایی رنگی مانند چای، قهوه، کاکائو را بعد از انجام جرم گیری تا چند روز کنار بگذارید. زیرا دندان های جرم گیری شده قابلیت جذب رنگ ها را بیشتر از پیش دارد. این مواد غذایی رنگی را حدودا یک تا دو روز بعد از انجام جرم گیری کنار بگذارید و بعد از این زمان هم تا مدتی سعی کنید بصورت رقیق مصرف کنید.
برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که تا چه زمانی بعد از انجام جرم گیری دندان نباید چیز بخورند؟
باید بگوییم زمانی که جرم گیری دندان ها انجام می شوند، سوراخ های بسیار ریزی که توسط جرم روی دندان ایجاد شده است، باز می ماند و مدتی طول می کشد تا توسط بافت دندان این حفره ها پر شوند. به همین سبب بهتر است بعد از انجام جرم گیری دندان تا چند ساعت چیزی میل نکنید زیرا جذب دندان ها می شود و باعث رنگ گرفتن دندان می شود.
اگر جرم گیری را در شب انجام بدهید و تا صبح چیزی نخورید می توانید نتیجه ی بهتری از جرم گیری دندان بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *