جرم های پشت دندان جلو

اغلب اشخاص هنگام مسواک زدن، پشت دندان های جلو خود را فراموش می کنند. این روش مسواک زدن کاملا غلط می باشد. پشت دندان جلو از جمله مناطقی است که به میزان زیادی جرم می گیرد. این جرم ها ممکن است به دلیل خوردن قهوه، کشیدن سیگار و … ایجاد شود. از آن جا که دسترسی به این دندان ها سخت می باشد، وجود جرم و رسوب در این قسمت، کاملا بدیهی می باشد.
برای رفع این جرم ها باید از نخ دندان و مسواک به صورت درست و مناسب استفاده کرد. به عبارت دیگر باید ابتدا به وسیله ی نخ دندان مواد غذایی را از دهان خارج کرده و پس از آن از مسواک استفاده کنید و تمام دندان ها را، به ویژه پشت دندان های جلو را مسواک بزنید.
یکی دیگر از راه هایی که می توان به وسیله ی آن، جرم پشت دندان های جلو را از بین برد، استفاده از جوش شیرین می باشد. در زمان مسواک زدن باید از جوش شیرین نیز به همراه خمیر دندان استفاده کرد زیرا جوش شیرین می تواند جرم ها و پلاک های دندان ها را به خوبی از بین ببرد.
روغن نارگیل نیز از مواردی است که می تواند جرم پشت دندان های جلو را از بین ببرد. این روغن دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد به همین سبب به خوبی می تواند جرم روی دندان ها را از بین ببرد.
علاوه بر روش های بالا که در خانه انجام می شود، می توان از روش های مختلف جرم گیری دندان در مطب دندانپزشکی نیز بهره برد. در نتیجه برای از بین بردن جرم پشت دندان های جلو باید به دندانپزشک مراجعه کرد. درواقع روش های خانگی برای پیشگیری از جرم گرفتن دندان موثر است و وقتی لثه ها جرم گرفته باشد باید به دندانپزشک مراجعه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *